top of page

HAKKIMIZDA

‘’Her projenin sahip olduğu potansiyeli sorgularken; tasarım ve kuram ilişkisini göz önünde tutarak, ‘ürün’ ile diyalog kuran bir süreci tutarlılıkla pekiştiren ve mimarlık için yenilikçi bir bakışı hedefliyoruz.’’

Mimar Cengiz Gültek ve Mimar Murat Şahin tarafından 2015 yılında kurulan PDG MİMARLAR, İstanbul ve Houston (ABD) ‘deki ofislerinde yer alan profesyonel ve dinamik kadrolarıyla ulusal ve uluslararası ölçekte, nitelikli projelere imza atmakta.

Kentsel tasarım, karma kullanım, konut, ticaret, eğitim, ofis, konaklama konularında geniş bir yelpazede proje üreten PDG MİMARLAR, projelerini;

Potansiyeli ortaya çıkaran, tasarım ve kuram ilişkisini göz önünde tutan,  yenilikçi bir bakış açısının öncülüğünde tasarımlamaktalar.

PDG Mimarlar, mesleki değerlere saygılı, doğal çevrenin tasarımla ilişkisini gözeten,  kullanıcının önceliklerini  göz önünde bulunduran, tasarım sürecinde de diyaloga önem vererek, ürünü ortaya çıkaran projeleri, hayata geçiriyor.

murat_şahin_fotograf.jpg

Murat Şahin

PARTNER

Murat Şahin 1981 yılında Keşan’da doğdu. Orta öğrenimine Akşehir Selçuklu Lisesi’nde başladı, Aydın’da Kuyucak Lisesi’nde tamamladı. Mimarlık eğitimine 1999 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü’nde başladı. Yüksek lisans eğitimini yine aynı üniversitenin mimari tasarım ve kuramları bölümünde 2010 yılında tamamladı. 2015 yılına kadar Proje Limited, EAA, Kreatif Mimarlık, CeSa Mimarlar bünyesinde mimarlık yaşantısına devam etti. Mimarlık yaşantısı boyunca birçok yarışmaya katılmış ve ödüller kazanmıştır. Mimarlık fakültelerinde proje yürütücülüğü ve proje jüriliği görevleri üstlenmiş, workshoplarda atölye yürütücülüğü yapmıştır. 2015 yılında Cengiz Gültek ile kurduğu Project Design Group bünyesinde çalışmalarına devam etmektedir.

cengiz_gültek_fotograf.jpg

Cengiz Gültek

PARTNER

Cengiz Gültek 1964 yılında Malatya’da doğdu. Orta öğrenimini Zincirlikuyu İnşaat Teknik Lisesi’nde tamamladı. Mimarlık eğitimine 1983 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü’nde başladı. Yüksek lisans eğitimini Texas Tech Üniversitesi, Lubbock, TX mimari tasarım ve kuramları bölümünde 1997 yılında tamamladı. 2015 yılına kadar Wahleberg-Wright Architects, Hermes Architects, Milano Design Group, PDG Yapı Mimarlık bünyesinde mimarlık yaşantısına devam etti. 2015 yılından itibaren Murat Şahin ile Project Design Grup bünyesinde çalışmalarına devam etmektedir.

bottom of page